Aktualności
Czas kwarantanny upłynął uczniom “Kopalińskiego” nie tylko na intensywnym nauczaniu zdalnym, spotkaniach online czy codziennych rozrywkach. Nie zaprzestali oni tak charakterystycznego dla tej społeczności czynienia dobra, pomagania innym. Poprosili o wsparcie krewnych i znajomych i powstała kolejna piękna inicjatywa- akcja pisania listów do podopiecznych domów pomocy społecznej w naszym regionie.

Jej celem było wsparcie, pocieszenie ludzi szczególnie odizolowanych, pozbawionych kontaktu nawet z najbliższymi. Do akcji dołączyli nauczyciele i powstały “Listy do DPS”- przesłania wyrażone słowem pisanym, rysunkiem, dźwiękiem. Powstały listy pełne zrozumienia, ludzkiej życzliwości, gorących życzeń, wzruszających opowieści.

Warto podkreślić, iż w akcję włączyli się nie tylko uczniowie (od najmłodszych klas), rodzice, nauczyciele, ale również absolwenci naszego Liceum, co uczyniło ją jeszcze bardziej owocną i piękną. Dobro łączy.

Dziś wiemy, że nasze wiadomości dotarły, pomogły, pozwoliły na nowo uwierzyć w świat. Wiemy to nie tylko z listów zwrotnych od dyrekcji placówek, ale i samych podopiecznych, bo choć pisanie sprawia wielu z nich ogromną trudność (dla większości jest niemożliwe), kilkoro pensjonariuszy podzieliło się z nami swoimi odczuciami osobiście.

Więcej szczegółów o przedsięwzięciu znajdziecie Państwo na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bielsku- Białej.
https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/9/uczniowie-dla-seniorow

Pragniemy przede wszystkim podziękować Uczniom, Rodzicom, Absolwentom oraz Nauczycielom za udział w tym przedsięwzięciu, ogrom ciepła, jakie przelaliście na karty Waszych prac, poświęcony czas i piękny gest solidarności, wsparcia, zrozumienia.
Gratulujemy pomysłów, talentów, kreatywności. Jesteście wielcy!

W przyszłości, gdy okoliczności pozwolą, planujemy wizytę u bielskich podopiecznych DPS, a nasza akcja musi wręcz chyba stać się cykliczną, skoro obu stronom tak przypadła do gustu.
Co Państwo na " Bożonarodzeniowe Listy do DPS"???
Może rozpoczniemy kolejną " tradycję Kopala"?