Aktualności

Wyjazd na narty do Wisły

W piątek 11 stycznia 2019 roku nasza szkoła zorganizowała wyjazd dla uczniów na narty. Była to spontaniczna inicjatywa, która okazała się bardzo trafionym pomysłem i cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Na miejsce zajęć wybraliśmy stok Siglany w Wiśle, gdzie pojechaliśmy niemal w trzydziestoosobowej grupie. Pogoda, zamawiana w ostatniej chwili, okazała się bardzo łaskawa - był lekki mrozik, a momentami docierały do nas ciepłe promienie słońca.

Prowadzący zajęcia - nauczyciele z uprawnieniami instruktorskimi - mimo różnego stopnia zaawansowania grupy, starali się urozmaicić uczniom dzień, ustawiając bardzo dobrze jeżdżącym slalom gigant na bardziej wymagającej części stoku. Słabiej jeżdżący również mogli sprawdzić swoje umiejętności na bramkach, zarówno na gigancie jak i na slalomie ustawionym z krótkich tyczek na łatwiejszej trasie. Uczniowie, poza slalomami, byli również instruowani w zakresie techniki w czasie luźnej jeździe. Wskazówki przekazane przez prowadzących starali się później przekładać na praktykę podczas samodzielnej jazdy. Poza narciarzami mieliśmy również przedstawicieli snowboardu - skromną, ale bardzo dzielną grupkę.

Zadowolone twarze uczniów oraz ich zaangażowanie w czasie aktywności na śniegu pozwalają uznać nasz wyjazd za udany. Następna okazja do doskonalenia narciarskich oraz snowboardowych umiejętności już za tydzień, kiedy to celem wycieczki będzie Góra Żar. Stok zdecydowanie bardziej wymagający, który pozostaje jednak w zasięgu możliwości naszych uczniów. Dodatkową atrakcją tego wyjazdu będzie przejazd kolejką szynową na szczyt góry. W Polsce taką atrakcję można spotkać jeszcze tylko w jednym miejscu - podróżując na Gubałówkę w Zakopanem. Do zobaczenia na stoku!!!

Festiwal Nauki

Podobno nauka poprzez zabawę i doświadczenie najmocniej zostaje w pamięci. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas 7 i 8, którzy w poniedziałek, 14 stycznia, udali się na Trzeci Śląski Festiwal Nauki w Katowicach. Doświadczenia chemiczne i pokazy fizyczne zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak strefa medyczna, w której zapoznaliśmy się z budową sztucznej komory serca oraz ćwiczyliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową. Chłopców trudno było wyciągnąć ze strefy e-sportu, a dziewczęta z językowo-kulturowej. Całość wyjazdu zwieńczył zapierający dech w piersiach pokaz doświadczeń fizyczno - laserowych przeprowadzony przez studentów i profesorów z Uniwersytetu w Lund.

Wróciliśmy późno i byliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi o nowe znajomości, autografy i wiedzę.

Sukces literacki Weroniki

Z radością informujemy, że uczennica klasy 8a, Weronika Maga, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod patronatem Fundacji im.Krzysztofa Dzikowskiego w Warszawie. Weronika była najmłodszą uczestniczką konkursu. Jej opowiadanie zostanie opublikowane w antologii tekstów konkursowych, która zostanie wydana wkrótce. Weronice serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na Fb na profilu Fundacja im.Krzysztofa Dzikowskiego. Weronikę przygotowała mgr Agnieszka Marek.

Kiermasz świąteczny

Jak co roku w naszej szkole  został zorganizowany kiermasz świąteczny, który był dedykowany Patrykowi, podopiecznemu Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przynosili różnego rodzaju rękodzieło, przetwory, ciasta, suszone owoce, które następnie były sprzedawane przez wolontariuszki -  uczennice klas ósmych. Kiermasz odbywał się w dniach 12 – 19 grudnia w czasie przerw międzylekcyjnych. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji charytatywnej.

Wigilia szkolna

W ostatnim dniu przed świąteczną przerwą  w naszej szkole można już było odczuć "ducha świąt", a to za sprawą odbywających się klasowych wigilijek. Wszyscy uczniowie przenieśli się na chwilkę do Betlejem oglądając przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu klas drugich i koła muzycznego. Wspólnie śpiewane kolędy i moc życzeń rozbrzmiewały w naszej szkole przez cały dzień.

„Przyleciało z nieba małe pacholątko, Przyleciało i znać dało, że będzie dzieciątko”.

W czwartek, 20 grudnia uczniowie klas: 2a, 2b oraz koła muzycznego szkoły podstawowej odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla osób starszych przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej. Barwne stroje, atrakcyjna scenografia oraz zaangażowanie młodych aktorów pozwoliły przenieść widzów w niezwykłą noc – noc Bożego Narodzenia. Dzieci opowiedziały przepiękną historię miłości Boga do człowieka. Starały się nieść przesłanie pełne radości, pokoju i nadziei. Wzruszeni pensjonariusze wspólnie z dziećmi kolędowali. Wysłuchali również mniej popularnych pastorałek, takich jak: Na zielonej łące czy Dudka.  Z pasterskim pozdrowieniem dzieci życzyły gospodarzom wesołych świąt!