Aktualności
W poniedziałek (5.12), mimo ogromnej kolejki, uczniowie szkoły podstawowej i liceum wzięli udział w VI edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Jak co roku, młodzież miała okazję wziąć udział w licznych prelekcjach, wystawach sztuki, wykładach, warsztatach, oraz skorzystać z wielu interaktywnych stanowisk o przeróżnych, ciekawych tematykach. Przestrzeń festiwalowa została podzielona na 6 stref poświęconych przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu oraz sztuce, a także wiele stref specjalnych. Główna strefa specjalna została w tym roku poświęcona węglowi - surowcowi, dzięki któremu zawdzięczamy potęgę Górnego Śląska.
Lekcja przyrody w terenie...Dlaczego nie? Uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do Doliny Wapienicy. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom mikrokosmosu lasu. Uczniowie wyruszyli na spacer ścieżką przyrodniczą w kierunku zbiornika wodnego. Zapoznali się ze zmianami zachodzącymi w świecie roślin i zwierząt jesienią. Dowiedzieli się też, jakie znaczenie dla człowieka ma zbiornik retencyjny, który mieli okazję zobaczyć. Wycieczka była udana, wróciliśmy do szkoły zadowoleni.
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w "Dniu gier planszowych". Chętni przynieśli do szkoły swoje ulubione gry . Było mnóstwo zabawy, śmiechu i zdrowej rywalizacji. Wśród gier pojawiły się planszówki samodzielnie wykonane przez uczniów. Zapraszamy na fotorelację:)
W dniu 7 października klasy pierwsze miały możliwość, by doskonale spędzić czas na terenie 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku -Białej. Uczniowie pomyślnie zdali test na ,,komandosa", pokonując tor przeszkód oraz ściankę wspinaczkową. Następnie zobaczyli różnego rodzaju pojazdy i inny sprzęt wojskowy oraz defiladę, po której uroczyście odśpiewali hymn. Na koniec wzięli udział w spektakularnym pokazie umiejętności wojskowych.