Aktualności

Zawody pływackie

23 maja odbyły się zawody Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im.W .Kopalińskiego klas 4-8 w pływaniu. Wydarzenie sportowe, które w poprzednich latach cieszyło dużym zainteresowaniem w klasach młodszych, w końcu zagościło po raz pierwszy w starszych rocznikach. Impreza miała miejsce na basenie MOSiR w Czechowicach - Dziedzicach. Na starcie stawiło się 31 reprezentantów, którzy chcieli potwierdzić swoje wysokie umiejętności. Ścigano się na dystansie 50 m stylem dowolnym. Zawody bardzo dobrze zorganizowane przez naszych wuefistów pokazały, jak wielce utalentowanych mamy pływaków. Wielu z nich poprawiło swoje wyniki życiowe, czym wprawili się w doskonały nastrój. Najszybszy okazał się Miłosz Lubaszek - Korczak, który wykręcił rewelacyjny czas 30.93 sek. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi podczas zakończenia roku szkolnego. Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i widzimy się w przyszłym roku.

Spotkanie z pisarką

Świat baśni to kraina, która przenosi nas w niezwykłe miejsca, a w nich wszystko jest możliwe. A co w sytuacji, jeśli zdumiewające opowieści dotyczą miejsc, które znamy? 16 maja 2019 r. klasa 4 b miała okazję do udziału w niecodziennym wydarzeniu. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zorganizowała spotkanie z lokalną pisarką – Anną Marek – Bieniasz – autorką książek „Przygody zbója Szczyrka” oraz „Dalsze przygody zbója Szczyrka”. Dzieci mogły posłuchać fragmentów baśni i lepiej poznać jej bohaterów. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, dzielili się również pomysłami, jak mogłyby potoczyć się kolejne przygody dzielnego rozbójnika. Pod koniec spotkania każda zainteresowana osoba mogła kupić książkę autorki i otrzymać jej autograf wraz z dedykacją. Pisarka chętnie rozmawiała z dziećmi, wymieniając wspólne uwagi – nie tylko na temat książek. To było ciekawie spędzony czas!

Czwórbój lekkoatletyczny

17 maja 2019 r. odbyły się zawody czwórboju lekkoatletycznego w ramach Igrzysk Dzieci Szkół w Bielsku-Białej. Nasz szkoła reprezentowana była przez Jakuba Klimeczkę, Marcina Bożka, Mikołaja Kuliga, Olivera Nowaka i Wojciecha Skorupskiego. Jak widzimy, drużyna składała się z młodszych uczestników niż w większości szkół. Nabrali oni cennego doświadczenia, zobaczyli, jak taki zawody wyglądają i w przyszłym roku – dobrze przygotowani – będą wiedzieli, jak walczyć w poszczególnych konkurencjach. Składały się na nie bieg na 60 i 1000 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Dwujęzyczna Szkołą Podstawowa im. W. Kopalińskiego uplasowała się na 15 pozycji w klasyfikacji generalnej.
W przyszłym roku postaramy się o poprawienie lokaty.

IV Piknik Rodzinny

Jak co roku wielkie święto społeczności Szkół Kopalińskiego przyciągnęło tłumy uczniów i ich krewnych, którzy z dumą oglądali popisy podopiecznych i chętnie brali udział w różnego rodzaju aktywnościach. Sobota, 18 maja uraczyła nas piękną pogodą, a prowadzący imprezę Łukasz Luszczak- redaktor muzyczny Radia Bielsko zadbał o jej wyjątkową oprawę słowno-muzyczną.

Tuż po godzinie 10 na scenie pojawili się przedstawiciele najstarszych klas, prezentując swoje talenty. Były klasyki (I’m still standing” czy “Hit the road, Jack”) oraz utwory mniej znane (“A pearl” na gitarze elektrycznej, “Soon we’ll be found” czy “Hideaway” z akompaniamentem ukulele). Nie zabrakło również tańca (hip-hop, modern jazz), a całą imprezę rozpoczęło trio prezentujące oscarowy hit- “Shallow”.

Gdy scenę opuścili starsi, wypełniła się ona przedstawicielami klas I-III szkoły podstawowej. Kolorowe stroje, ciekawe układy taneczne, entuzjazm i zaangażowanie milusińskich skradły serca publiczności. Najmłodsi nie zapomnieli o zbliżających się uroczystościach swoich rodziców- pięknie odśpiewane piosenki dla mam i tatusiów spowodowały, że niejedna łza wzruszenia popłynęła po policzku. Nie zawiodła także “średnia podstawówka”- uczniowie klas IV-VI pokazali się przede wszystkim od tanecznej strony, dostarczając wrażeń wielbicielom różnych gatunków.

Gośćmi specjalnymi pikniku byli przedstawiciele rodziny Ledów oraz ich przyjaciele, których zespół zaprezentował klasykę światowego “mocnego grania”, robiąc to jak zwykle w doskonałym stylu. Część artystyczną zakończył występ grona pedagogicznego, które brawurowo poradziło sobie z piosenką “Ale to już było” Maryli Rodowicz, bo przecież “z wielu pieców się jadło chleb”...

A co działo się poza sceną? Nie sposób wymienić wszystkiego. Rozgrywki sportowe, eksperymenty fizyczno-chemiczne, malowanie twarzy, zabawy dla starszych i młodszych, losowanie voucherów- to tylko niektóre z atrakcji. Można było samemu pod czujnym okiem uczniów kl. VIIb zrobić sobie mydło czy sól do kąpieli, oddać się w ręce profesjonalnych makijażystek czy wygrać bilety do kina dla całej klasy w językowym “Kole fortuny”. Pośród gości dostrzec można było clownów, którzy zabawiali najmłodszych, a nad głowami- bańki mydlane. Na tę zabawę skusił się chyba każdy. Nie zabrakło “małego co nieco”- kiełbaski z grilla, lody, pyszna lemoniada (motyw cytryny był motywem przewodnim tegorocznej edycji) czy soki owocowe czekały na zmęczonych nadmiarem wrażeń.

Pięć godzin dobrej zabawy, spotkań, rozmów, zmagań w konkursach, popisów artystycznych. Wszystko to przy słonecznej aurze, w przyjacielskiej atmosferze. Kolorowo, różnorodnie, ciepło, mądrze i miło- tak było na pikniku. Tak jest na co dzień w “Kopalu”.

Wszystkim za wszystko dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

I Turniej Planszowej Gry Historycznej „Magnaci”

14 maja, we wtorek, o godz.9.00 w Książnicy Beskidzkiej przy ul. J.Słowackiego rozpoczął się I Turniej Planszowej Gry Historycznej „Magnaci”. Zorganizowały go Klub Gier Historycznych „Historiolandia” oraz Szkoła Podstawowa w Godziszce.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 a – Filip Binięda i Janek Wasilkowski. Uczestników turnieju było dziesięciu. Po eliminacjach zostały wyłonione dwie grupy półfinałowe, a następnie odbył się finał. Nasi chłopcy dotarli do półfinału i serdecznie gratulujemy im takiego wyniku!

W galerii fotografie dokumentujące konkurs – zachęcamy do obejrzenia.