Aktualności

Szkoła podstawowa

Informujemy, że od 1 lipca Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego znajduje się w całości w budynku przy ul. Nadbrzeżnej 12.

Zielony Tydzień

Jak co roku w naszej szkole po konferencji klasyfikacyjnej odbywa się tzw. zielony tydzień, w którym uczniowie, po całorocznej nauce, mają zapewnione różne atrakcje. W poniedziałek, 17 czerwca, część dzieci wybrała się do ZOO w Ostrawie, pozostali bawili się w podchody w bielskich lasach, a dokładniej pokonywali trasę z Cygańskiego Lasu na Błonia. Uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły: uciekających, którzy zostawiali różne znaki i ślady, a także zadania oraz na goniących, który wszystkie te czynności musieli wykonywać. Było kolorowo, dużo śmiechu i dobrej zabawy, a zadania i miejsca, w których zostały ukryte, wcale nie okazały się tak proste. Na koniec drużyna uciekająca schowała się, a miejsca na kryjówki pokazały, jak wielką kreatywnością obdarzeni są nasi uczniowie, a także nauczyciele. Myślę, że zabawa spodobała się wszystkim biorącym udział i podchody w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej wpiszą się na stałe w kalendarz wydarzeń.

Festiwal Dobrej Energii

2 czerwca prawie 30 wolontariuszy z liceum i 10 z podstawówki opanowało swoją dobrą energią park Słowackiego. Wraz z miastem Bielskiem-Białą, Energisiem i Energetką oraz przedszkolakami i mieszkańcami miasta uświadamialiśmy sobie, jak ważna jest oszczędność energii, co możemy zrobić, aby zadbać o środowisko i naszą planetę.
Uczniowie klas 7 i 8 przygotowali z tej okazji warsztaty o kosmetykach naturalnych. Uczyli i pomagali zrobić mydła naturalne, peeling do ciała i sole do kąpieli. Warsztaty zostały odebrane najbardziej entuzjastycznie przez uczniów przedszkoli, którzy mieli najwięcej frajdy z doborów zapachów i kolorów swoich kosmetyków.

Zawody pływackie

11 czerwca na basenie odkrytym Start w Cygańskim Lesie odbyły się ostatnie zawody międzyszkolne roku szkolnego 2018/2019. Były to zawody pływackie o Mistrzostwo Miasta Bielska - Białej. Za oknem prawdziwe lato i temperatury przekraczające 30 stopni w cieniu, dlatego impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród zawodników różnych szkół, jak i naszego Dwujęzycznego Kopala. Pierwszy raz w historii wystawiliśmy tak pokaźną liczbę uczniów, chętnych reprezentować naszą szkolę. Było to aż 25 osób z klas od 4 do 8. Ścigano się na basenie o wymiarach olimpijskich, czyli 50 m stylem dowolnym. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a wyniki zwycięzców wręcz niesamowite. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo przyzwoicie, walczyli dzielnie, nierzadko poprawiając swoje życiowe rezultaty. Najlepiej spisały się sztafety, które walczyły o miejsca na podium. Najbliżej sukcesu była sztafeta chłopaków z rocznika 2006 i młodszych, która uplasowała się na 4 pozycji. Zawody te są bardzo lubiane przez dzieci, ponieważ można w nich połączyć rywalizację z dobrą zabawą. Po swoim starcie każdy mógł skorzystać z mniejszego basenu w celu ochłodzenia, wiru wodnego czy zjeżdżalni. W przyszłym roku oczywiście zgłaszamy swoją obecność, przyjedziemy jeszcze mocniejsi, w jeszcze lepszej formie.

Czas pracy sekretariatu

Informujemy, że w dniu 21 czerwca (piątek) sekretariat będzie nieczynny. W czasie wakacji sekretariat czynny będzie w budynku przy ul. Nadbrzeżnej 12 w godz. 9.00-13.00.