Aktualności

To będzie inny, osobliwy rok- o tym przekonał się każdy, kto pierwszego września mógł (ten przywilej mieli tylko uczniowie) wejść w mury “Kopala”. Musieli oni być “zamaskowani”, wielokrotnie dezynfekować ręce, zachowywać dystans społeczny i udać się do swej sali, a nie jak zwykle do auli, gdzie czekało przedstawienie. Tym razem było skromniej, ale nie mniej radośnie, entuzjastycznie i klimatycznie.
Bo inny nie znaczy gorszy. Pewnie trzeba będzie w tym roku zrezygnować z niektórych zwyczajów i przyjemności, pewnie nie odbędą się wszystkie nasze szkolne uroczystości, jedne zmienią formę, inne poczekają na lepszy czas, ale w ich miejsce pojawią się nowe, “bezpieczniejsze”. Na pewno nie będziemy się nudzić.
U progu kolejnego roku szkolnego życzymy wszystkim- Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i pozostałym Pracownikom Szkoły, aby był to czas owocnej współpracy, która umożliwi nam wszystkim realizację wspólnych celów.
A najważniejsze- obyśmy wszyscy zdrowi byli:)

Z dumą informujemy o bardzo wysokich wynikach egzaminu po szkole podstawowej, które zapewniają naszej szkole czołowe miejsca w rankingach, potwierdzając ogromny wkład i  systematyczną pracę zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Podkreślić należy przede wszystkim świetne osiągnięcia w zakresie języka angielskiego. Wynik naszych ósmoklasistów (94%, co daje ponad 40 punktów procentowych więcej niż średnia krajowa) pozwolił im uplasować się  na pierwszym miejscu w Bielsku- Białej oraz na piątym-  w województwie śląskim.
Bardzo dobrze prezentują się również średnie wyniki z języka polskiego i matematyki- odpowiednio 73,7 oraz 71,1% wobec o wiele niższych rezultatów krajowych i wojewódzkich (59 i 46%) oraz miejskich (61,4 i 53,5%).
Serdecznie gratulujemy uczącym i uczącym się pod ich nadzorem:). Życzymy dalszych sukcesów, którym będziemy się bacznie przyglądać:)

Informujemy, że w czasie wakacji sekretariat czynny jest w godzinach 9.00 - 13.00.
Czas kwarantanny upłynął uczniom “Kopalińskiego” nie tylko na intensywnym nauczaniu zdalnym, spotkaniach online czy codziennych rozrywkach. Nie zaprzestali oni tak charakterystycznego dla tej społeczności czynienia dobra, pomagania innym. Poprosili o wsparcie krewnych i znajomych i powstała kolejna piękna inicjatywa- akcja pisania listów do podopiecznych domów pomocy społecznej w naszym regionie.

Uczniowie "Kopala" wzięli udział w akcji " Kopal kwarantanna Show", by podzielić się swoimi pasjami, zainteresowaniami czy po prostu sposobami na nudę w tym trudnym czasie zamknięcia i izolacji.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku prezentującego efekty akcji

Filmik: drive.google.com/file/d/1HZGw1y-d8K1Abh7USn6HEWPfccNzuX3F/view?usp=sharing