Witaj szkoło!

„Jeszcze w uszach szumią morskie fale,

śpiewa głośno rześki, górski wiatr.

Na wakacjach było, było tak wspaniale…”
Wracamy! Po dwumiesięcznej przerwie, uśmiechnięci, wypoczęci, a przede wszystkim gotowi do dalszej nauki. W naszym życiu zaszło wiele zmian. Jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia na nadchodzący rok szkolny.

W trakcie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego Pani Dyrektor - Magdalena Klimczak -życzyła wszystkim uczniom pełnego sukcesów, pomyślnego roku oraz zrealizowania planów i marzeń. Pierwszoklasiści złożyli dostojne ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów, a całość uroczystości uświetnił występ szkolnego koła teatralnego „Scenka“.

Pamiętajmy, że koniec wakacji to także początek wielkiej przygody!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 02.09.2019r. o godz. 8.00 w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Wyspiańskiego 5a w Bielsku-Białej,

Czas pracy sekretariatu

W dniu 16 sierpnia (piątek) sekretariat szkoły będzie nieczynny.

Szkoła podstawowa

Informujemy, że od 1 lipca Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego znajduje się w całości w budynku przy ul. Nadbrzeżnej 12.

Zielony Tydzień

Jak co roku w naszej szkole po konferencji klasyfikacyjnej odbywa się tzw. zielony tydzień, w którym uczniowie, po całorocznej nauce, mają zapewnione różne atrakcje. W poniedziałek, 17 czerwca, część dzieci wybrała się do ZOO w Ostrawie, pozostali bawili się w podchody w bielskich lasach, a dokładniej pokonywali trasę z Cygańskiego Lasu na Błonia. Uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły: uciekających, którzy zostawiali różne znaki i ślady, a także zadania oraz na goniących, który wszystkie te czynności musieli wykonywać. Było kolorowo, dużo śmiechu i dobrej zabawy, a zadania i miejsca, w których zostały ukryte, wcale nie okazały się tak proste. Na koniec drużyna uciekająca schowała się, a miejsca na kryjówki pokazały, jak wielką kreatywnością obdarzeni są nasi uczniowie, a także nauczyciele. Myślę, że zabawa spodobała się wszystkim biorącym udział i podchody w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej wpiszą się na stałe w kalendarz wydarzeń.