Kulig

W dniu 10.01. cała szkoła podstawowa wybrała się na kulig do Wisły-Czarne.  Kiedy dojechaliśmy na miejsce, czekały już na nas zaprzęgi konne. Po pełnym pozytywnych wrażeń kuligu ogrzaliśmy się w Kolibie i zjedliśmy pieczoną kiełbaskę. Dla chętnych odbyły się gry i zabawy na śniegu! Wrażenia i emocje z tego cudownego dnia pozostaną na długo w naszej pamięci.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to prawdziwie wielkie wydarzenie rozpoczynające każdy kalendarzowy rok w  w szkole. Dzień Babci i Dziadka to niewątpliwie świetna okazja do tego, by naszych miłych gości uraczyć miłym żartem, rozbawić i sprawić, że na ich twarzach pojawi się uśmiech i łza wzruszenia.Tym razem nasze najmłodsze Kopalinki przygotowały piękne jasełka. Spotkanie odbyło się 9 stycznia w Domu Kultury Kubiszówka, gdzie w pieknej scenerii wspólnie przeżylismy to piękne święto. Zadowolenie i ciepłe słowa Dziadków to dla nas największa nagroda! Wnuczęta spisały się na medal a uwieńczeniem spotkania było rozdanie własnoręcznie wykonanych prezentów. Jeszcze raz dla wszystkich Babć i Dziadków STO LAT!

Spektakl „Mr. Scrooge”

Trwając dalej w błogim rozleniwieniu, nasi uczniowie klas 6, 7 i 8 w minioną środę wybrali się do teatru Banialuka obejrzeć pouczający spektakl „ Mr. Scrooge”. Przedstawienie oparte na powieści Ch. Dickensa "Opowieść Wigilijna" przeniosło widzów w świąteczny klimat, zachwyciło dbałością o scenografię i zaciekawiło dynamiczną , odrobinę kabaretową grą aktorską. Uniwersalna historia, opowiadająca o samotności, zranionym sercu i chorobliwej karierze, kończąca się diametralną zmianą życia i poprawą zachowania bohatera sprawiła, że wszyscy opuścili teatr z uśmiechem na ustach i uwrażliwionym na innych sercem.

Występ Kamilki Pytlarz

W niedzielny wieczór 5 stycznia 2020r. grupa młodych muzyków i wokalistów z Żywca zaprosiła parafian na "Kolędowanie przy żłóbku - Niech zabłyśnie Twoja Gwiazda". Wśród nich była także uczennica klasy 3a, Kamilka Pytlarz, która oczarowała publiczność swoją interpretacją kolędy pt.”Cicha noc”, za co została nagrodzona gromkimi brawami.
Artyści wspaniale zaprezentowali się na scenie. Według recenzji z lokalnej prasy wręcz zachwycili oryginalnymi, nowoczesnymi aranżacjami muzycznymi znanych melodii. Kamilce gratulujemy udanego występu i życzymy kolejnych sukcesów scenicznych!

Piszemy listy, walczymy o prawa człowieka

Bardzo się cieszymy, że kolejna edycja Maratonu Pisania Listów spotkała się z tak dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Udało się napisać i wysłać do ambasad różnych krajów blisko 130 epistoł.

Maraton to coroczna, międzynarodowa akcja, dzięki której każdy z nas może wesprzeć niewinnie oskarżonych lub skazanych, uprowadzonych i zaginionych aktywistów, działaczy społecznych lub “zwykłych”: ludzi, których działania nie spodobały się władzom. Osoby te często walczą o prawa człowieka, upominają się o innych zatrzymanych, o ochronę środowiska, itp. Co ciekawe, akcję zainicjowano w Polsce, dopiero z czasem objęła ona swym zasięgiem niemal cały świat.

W tym roku pisaliśmy do władz m. in. Indii, Białorusi, Chin czy Kanady (sic), prosząc o uwolnienie więźniów, pomoc prawną czy medyczną dla nich, itp. Niektórzy ze skazanych są jeszcze dziećmi, wszyscy zaś uczą nas odwagi, humanitaryzmu i niezłomności, dlatego prośba organizatorów szkolnego Maratonu spotkała się z tak dużym odzewem.

Dziękujemy za udział nie tylko Licealistom, ale przede wszystkim Uczniom klas ósmych. Gratulujemy dojrzałości i właściwej postawy!