Półkolonie w Kopalińskim

W dniach 25-29 czerwca w naszej szkole odbył się pierwszy turnus letniej półkolonii. Tematem tygodnia była podróż dookoła świata. Codziennie odwiedzaliśmy inne kraje. Poznaliśmy ciekawostki, słuchaliśmy muzyki, uczyliśmy się podstawowych zwrotów oraz próbowaliśmy dań charakterystycznych dla Polski, Australii, Włoch, Francji i Chin.
Podsumowując tydzień zorganizowaliśmy spotkanie dla rodziców, na którym oglądaliśmy zdjęcia, wymienialiśmy się spostrzeżeniami i miłymi wspomnieniami.

Czas pracy sekretariatu

W czasie wakacji sekretariat czynny w budynku przy ul. Nadbrzeżnej 12 w godzinach 9.00-13.00.

Zakończenie roku szkolnego

Tym razem uroczystość zakończenia roku szkolnego dla szkoły podstawowej miała miejsce w sali wydawnictwa “Augustana”. Na ten dzień z niecierpliwością czekali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Na scenie zaprezentowało się koło taneczne klas 4-7 razem z absolwentką gimnazjum - Olą - oraz koło teatralne “Scenka”, które przedstawiło spektakl “Chodź na słówko”. Po wręczeniu świadectw oraz nagród w konkursach rozpoczęliśmy upragnione wakacje!

Na beskidzkich szlakach

W trakcie trwającego Zielonego Tygodnia uczniowie naszej szkoŁy podjęli wyzwanie pokonania trasy na Magurkę. Z uśmiechami na twarzach kroczyli dzielnie pokonując własne słabości. Dodatkową atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek. Nasza wycieczka była dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody, a w pamięci wszystkich pozostaną radosne chwile...

Dzień sportu

W ostatnim tygodniu roku szkolnego w naszych placówkach odbywał się Zielony Tydzień. Jednym ze stałych punktów jest coroczny Dzień Sportu, który odbywa się zarówno dla klas 0-3 oraz klas 4-7 szkoły podstawowej.
Dla młodszych uczniów odbył się on 19 czerwca na obiektach sportowych przy ulicy Słowackiego. Zajęcia prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego wspomagani przez wychowawców poszczególnych klas.
Zaczęło się od przywitania oraz omówienia planu działania. Następnie nie mogło zabraknąć porządnej rozgrzewki, która również miała formę zabawy. Nie zabrakło biegania w postaci różnorodnych zabaw w berka, a także współdziałania w zespołach, czyli wyścigów rzędów. Prowadzący postarali się o ciekawe i urozmaicone konkurencje, które bardzo spodobały się dzieciom aktywnie biorącym udział i chcącym zdecydowanie pomóc drużynie w wygranej.
Po wyczerpującej rywalizacji nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów i szybką regenerację. Dzieci zostały podzielone na grupy i mogły już brać udział w wybranych przez siebie zabawach. Część udzielała się podczas gry w piłkę nożną, inni poznawali tajniki lekkoatletyki , a dokładniej skoku w dal, gdzie do dyspozycji mieli profesjonalną piaskownicę z rozbiegiem, kolejni skorzystali z pobliskiego placu zabaw , a jeszcze inni postanowili spróbować swoich sił w badmintonie.
Dzień Sportu wypadł bardzo dobrze, dzieci z rumieńcami na twarzach, zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły. Pogoda również dopisała, co bardzo ułatwiło rozegranie imprezy.
W Dniu Sportu dla starszych klas schemat był dosyć podobny, jedynie trudność i intensywność ćwiczeń większa niż dzień wcześniej. Także przy podziale na grupy doszło kilka innych dyscyplin, jak na przykład koszykówka, były również piłkarzyki, gdzie dzieci rozgrywały mecze na specjalnych stołach, a także popularny ping pong, czyli fachowo nazywając tenis stołowy. Tutaj również uczniowie wracali w dobrych humorach.
Tegoroczny Dzień Sportu uważamy za udany i liczymy, że w przyszłym uda nam się sprostać oczekiwaniom uczniów, zainteresować i namówić na aktywny udział, a może zaskoczyć czymś ciekawym. Do zobaczenia za rok!