Aktualności
Dziś w szkole obchodzimy Dzień Tolerancji oraz promowania praw człowieka- Praw Dziecka. Pragniemy przybliżyć uczniom naszej szkoły, czym jest tolerancja oraz przypominamy dzieciom o ich prawach. Klasa zero wraz z wychowawcą Moniką Górny obchodziła ten dzień, recytując wiersze. Przygotowaliśmy też prezentację, którą została rozesłana do wychowawców klas 1-3, abyśmy mogli wspólnie świętować tak ważny dzień
10 listopada uczniowie Dwujęzycznych Szkół Kopalińskiego nietypowo upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości. Przed ekranami komputerów stanęli w odświętnych strojach i na początku każdej godziny wychowawczej odśpiewali hymn. Następnie uczniowie klas starszych obejrzeli prezentację multimedialną, bogatą w informacje historyczne oraz ciekawe materiały audiowizualne na temat Niepodległej, a później rozwiązali quiz przygotowany przez klasę 2 LO. Nauczyciele klas 0-3 zabrali młodych patriotów w podróż po kartach historii Polski oraz zaprosili do Pokoju Zagadek.
Niby osobno, a jednak razem oddaliśmy hołd Niepodległej Polsce .
Klasy młodsze w szkole, a klasy starsze w domu. Dokładnie tak obchodziliśmy w tym roku Halloween. Dzielił nas sposób świętowania, ale łączyły piękne stroje i świetna zabawa!
30 października 2020 roku uczniowie klas 0-3 wzięli udział w zabawie z okazji Halloween. W trakcie zajęć językowych najmłodsi mieli okazję m.in.: potańczyć przy dźwiękach strasznej muzyki, zagrać w „dyniowe” kręgle, ułożyć dynię z puzzli i przejść „dyniowy slalom”.
Tego dnia chętni mogli założyć straszne kostiumy a na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Wydarzenie uwiecznione zostało na pamiątkowych zdjęciach.
Dla klas 4-8 Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę #Kopalween2020, w czasie której, będąc w domu, należało się przebrać i wykonać 'selfie z hasztagiem'. Równolegle toczył się konkurs na najliczniej reprezentowaną klasę w czasie tej aktywności, a do wygrania był "dzień bez zadania domowego".
Wyjątkowy rok szkolny, wyjątkowa sytuacja w szkołach i Dzień Nauczyciela równie wyjątkowy. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wyjątkową kreatywnością tworząc film z pozdrowieniami od każdej klasy. My, nauczyciele, dziękujemy Wam za pamięć, miłe słowa i motywację do dalszej z Wami pracy. Jesteście ŚWIETNI!

To będzie inny, osobliwy rok- o tym przekonał się każdy, kto pierwszego września mógł (ten przywilej mieli tylko uczniowie) wejść w mury “Kopala”. Musieli oni być “zamaskowani”, wielokrotnie dezynfekować ręce, zachowywać dystans społeczny i udać się do swej sali, a nie jak zwykle do auli, gdzie czekało przedstawienie. Tym razem było skromniej, ale nie mniej radośnie, entuzjastycznie i klimatycznie.
Bo inny nie znaczy gorszy. Pewnie trzeba będzie w tym roku zrezygnować z niektórych zwyczajów i przyjemności, pewnie nie odbędą się wszystkie nasze szkolne uroczystości, jedne zmienią formę, inne poczekają na lepszy czas, ale w ich miejsce pojawią się nowe, “bezpieczniejsze”. Na pewno nie będziemy się nudzić.
U progu kolejnego roku szkolnego życzymy wszystkim- Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i pozostałym Pracownikom Szkoły, aby był to czas owocnej współpracy, która umożliwi nam wszystkim realizację wspólnych celów.
A najważniejsze- obyśmy wszyscy zdrowi byli:)