Aktualności

Nauczyciel na medal!

Bycie nauczycielem to wspaniały zawód, ale zarazem trudny, który ma najbardziej wymagających odbiorców - są to DZIECI! Ich szczerość, uśmiech, beztroska i radość dla nauczycieli z pasją, są jak paliwo do pracy. To wspaniałe uczucie, kiedy mamy choć niewielki wpływ na wychowanie i kształcenie młodych ludzi. Aby być dobrym nauczycielem nie wystarczy skończyć studia, należy mieć do tego powołanie... Chcielibyśmy serdecznie pogratulować oraz pochwalić się sukcesem naszej wspaniałej nauczycielki Edukacji Wczesnoszkolnej Pani mgr Barbarze Barzyczak, która otrzymała I miejsce w Plebiscycie organizowanym pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego - Wojciecha Saługi "NAUCZYCIEL NA MEDAL". Nagrody będą wręczane podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Nagroda jest przyznawana pedagogom, dla których praca jest zamiłowaniem i którzy dzięki swojej osobowości potrafią dotrzeć z wiedzą do każdego ucznia. Pani Barbara dzięki wsparciu zainteresowanym, otrzymała najwięcej głosów, spośród wielu nominowanych do nagrody nauczyciela na medal w Bielsku-Białej. Jako szkoła, serdecznie gratulujemy oraz życzymy naszej kochanej Pani Basi kolejnych sukcesów zawodowych.

Koncert "A to Polska właśnie"

W dniu 25.10.2018r. uczniowie naszej szkoły z klas czwartych, piątych
i szóstych wzięli udział w koncercie taneczno-wokalnym "A to Polska właśnie" zorganizowanym przez Dom Kultury im. W. Kubisz w Bielsku-Białej. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali narodowe tańce polskie
w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Beskid". Piękne oberki, kujawiaki, krakowiaki i polonezy prezentowała grupa dziecięca i reprezentacyjna Zespołu.

Pokaz polskich tańców narodowych oraz pieśni i strojów ludowych stanowił piękną i ciekawą lekcję polskiej kultury i historii, czego dowodem były gromkie brawa szkolnej publiczności.

Międzynarodowy dzień tolerancji

W piątek, 16 listopada 2018r,. obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji – święto szacunku, akceptacji i uznania różnorodności kultur na świecie. Uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej wzięli udział w prowadzonych przez wychowawców warsztatach pt. „Można różnić się pozytywnie”. Dzieci rozmawiały o tym, w czym są podobne i co je różni. Poznawały zalety różnorodności, a także poruszały kwestię poszanowania innych poglądów, wierzeń i upodobań. Poznawały pojęcia tolerancji, akceptacji, równości i wykluczenia. Święto obfitowało w przemyślenia i pomysły. Była to doskonała okazja, by po raz kolejny pokazać, że każdy człowiek zasługuje na szacunek, wsparcie, zrozumienie i współczucie, zaś różnorodność wnosi wiele pozytywnych elementów do wzajemnych relacji.

Pamiętamy o seniorach

14.11. z okazji Światowego Dnia Seniora nasz szkolny teatrzyk, prowadzony przez pana Kamila Leśniewskiego, odwiedził bielski Dom Pomocy Społecznej „ Dom Nauczyciela”. Uczniowie zagrali sztukę pt. „ Chodź na słówko”. Podopieczni wraz z dyrekcją Domu Nauczyciela z zaciekawieniem oglądali spektakl. Po przedstawieniu pani Dyrektor placówki podziękowała naszym uczniom, życząc samych sukcesów w osiągnięciach teatralnych. Mamy nadzieję, że nasze przedstawienie było dla pensjonariuszy miłą odskocznią od dnia codziennego.

Bądź FIT

Z okazji obchodzonego niedawno Światowego Dnia Walki z Otyłością, który ma na celu podnoszenie świadomości na temat zapobiegania i leczenia tej choroby, nasi uczniowie zostali zaproszeni na prelekcję pani dietetyk inż. Małgorzaty Skórzak. Pani dietetyk w jasny i ciekawy sposób przedstawiła uczniom podstawową wiedzę na temat zdrowego odżywiania i podkreśliła, jak ważne jest to dla naszego zdrowia i kondycji psychoruchowej.