Aktualności
Zima powoli dobiega końca. Niestety , w tym roku nie udało nam się zorganizować III edycji zawodów o Puchar Dyrektora Dwujęzycznych Szkół im. W. Kopalińskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nic nie stanie na przeszkodzie i zawody się odbędą.
Nie oznacza to jednak, że uczniowie naszej szkoły nie brali aktywnie udziału w zawodach narciarskich. Przez ostatnie lata Kopaliński był w ścisłej czołówce zawodów Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim, dwa razy stając na najwyższym stopniu podium. W tym roku również dzielnie walczyliśmy, ale niestety , nie udało się obronić tytułu najlepszej narciarskiej szkoły na Śląsku. Ostatecznie zajęliśmy miejsce tuż za podium, przegrywając brązowy medal zaledwie o 40 punktów. Do zwycięzcy, czyli Szkoły Podstawowej nr 1 z Ustronia , strata wyniosła niecałe 200 punktów. Obrona tytułu była w zasięgu ręku, co zawodnicy z naszej szkoły potwierdzili w dwóch ostatnich zawodach całego cyklu, zwyciężając je z dużą przewagą. Tym razem straty z początku sezonu okazały się zbyt duże do nadrobienia. Gdyby odbyły się jeszcze jedne zawody, pewnie podium stałoby się faktem, a tak pozostaje lekki niedosyt.
Dwujęzyczne Szkoły im. W. Kopalińskiego w zawodach Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży były reprezentowane przez :
  • Bożek Lidia z klasy III a
  • Bożek Marcin z klasy VII b
  • Cembrzyńska Maria z klasy VI c
  • Dziekanowska Nicola z klasy VIII b
  • Gałuszka Wojciech z klasy 2 A LO
  • Janik Tola z klasy I a
  • Konieczna Zofia z klasy VI c
  • Laprus Kalina z klasy II b
  • Sobolewska Natalia z klasy 2 D LO
  • Toboła Maria z klasy VI c
  • Ziora Mateusz z klasy I c

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny sezon, w którym to znowu wrócimy na zwycięską ścieżkę.

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej #wirusoochrona. Wszystkie klasy bardzo chętnie zaangażowały się w przedsięwzięcie, sprawiając, że nasza szkoła zmieniła się w laboratorium z imponującą ilością szczepów wirusów. Na szczęście nasi nauczyciele to już niemal wirusolodzy, bezsprzecznie panujący nad swoim laboratorium. Wiemy już chyba wszystko o ochronie przed wirusami, ale zanim się to stało… to się dopiero działo… Była walka wirusy vs. leukocyty, atak groźnych wirusów ospy, niesamowite mutacje wirusowe, ale także... zmierzyliśmy obwód maseczki, policzyliśmy ile razy w tygodniu myjemy ręce i wiemy, jak działa szczepionka. To wszystko i wiele więcej do zobaczenia w >> fotorelacji <<. Zobaczcie koniecznie!

My też! Mimo trudnego czasu , jakim jest pandemia, w miniony czwartek i piątek nasi uczniowie z klas 1-3 mogli „balować”. Niestety , nie wszyscy razem, tylko każda klasa osobno.
Dzieci i rodzice oczywiście nie zawiedli w kwestii strojów. Wszyscy pomysłowo i ciekawie przebrani zjawili się gotowi do zabawy. Muzyka poruszy każdego, więc balowicze pląsali wesoło razem z wychowawcami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nam dane wspólnie poszaleć na kolejnym balu.
Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka w to kalendarzu naszej szkoły najbardziej wzruszająca uroczystość. Dla Uczniów, ale i całej kadry Kopala jest to nie lada wyzwanie artystyczne i organizacyjne. W tym roku jednak, ze względu na sytuację epidemiczną, Uczniowie nie mogli zaprosić na przedstawienie swoich Dziadków. Swoją miłość, pamięć i wdzięczność pragną wyrazić w formie pięknych życzeń i laurek. Wszystko teraz jest nieco inne i choć życzenia niezmiennie płyną prosto z serca, to też będą na miarę czasu :)

Niech covidek odpuści!

Szczepionkę niech się dopouści!

Żebym mógł w przyszłym roku,

w tej kawiarni co mam na oku,

stolik zarezerwować

i z Dziadkami świętować.

Niech się już nie przydadzą maseczki,

będziemy chodzić na piesze wycieczki.

Takie to mam dzisiaj plany

Dziadziusiu kochany...

Babciu kochana, droga

dzisiaj życzę Ci zdrowia

i uśmiechu na twarzy,

i co Wam się jeszcze zamarzy!
Szanowni Państwo!
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele,

serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu naszych szkolnych akcji świątecznych. Dzięki współpracy całej społeczności udało się wesprzeć aż cztery bielskie domy pomocy, które otrzymały najróżniejsze dary i bożonarodzeniowe prezenty- od ozdób choinkowych po kosmetyki i inne drobiazgi. A to jeszcze nie koniec- zebrane pieniądze (po uzgodnieniu z dyrekcją ośrodków) zostaną przeznaczone na zakup kolejnych upominków.

W ramach akcji “Świąteczne listy do DPS” przekazaliśmy nie tylko około czterdziestu kartek i laurek, ale również filmik i nagrania kolęd. Wiemy, że zostały one udostępnione adresatom i na pewno uczyniły ich święta piękniejszymi.

Nasze akcje opisane zostały w biuletynie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Zapraszamy do lektury https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/9/uczniowie-dla-seniorow-0

Dziękujemy, że znowu- mimo dzielących nas odległości- byliśmy razem, jednocząc się w dobru. Na koniec przypominamy klasyczne już przesłanie:
Zawsze, ilekroć
uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.
(Matka Teresa z Kalkuty)