Co robimy
Niczego wielkiego nie osiągnie się bez wielkich ludzi. A ludzie stają się wielcy, kiedy zdecydują się takimi stać.” (Gaulle)

Z połączenia pasji, talentu i ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli rodzą się kolejne sukcesy potwierdzające nie tylko wysoki poziom nauczania, jaki oferują nasze Szkoły, ale i atmosferę otwartości, kreatywności, wsparcia i inspiracji, w której możliwe jest podejmowanie nowych, często bardzo trudnych wyzwań. Poniżej prezentujemy zaledwie część osiągnięć, wyróżnień, zdobytych tytułów i certyfikatów.

Z oczywistych względów skupiamy się przede wszystkim na wydarzeniach cyklicznych, w których odnoszenie sukcesów staje się już swego rodzaju tradycją, a zwycięzców liczy się w dziesiątkach. Nie oznacza to jednak, iż nie doceniamy jednorazowych wyróżnień w różnych dyscyplinach. O wszystkich z dumą piszemy na bieżąco w Aktualnościach, chyląc czoła przed ich zdobywcami.

Wszystkie wysiłki społeczności Kopalińskiego oraz ich efekty znajdują odzwierciedlenie w corocznych wynikach egzaminu po szkole podstawowej. Nasza placówka od lat zajmuje wysoką pozycję, lokując się w gronie najlepszych szkół podstawowych w Bielsku Białej i w województwie [więcej].

Ważniejsze osiągnięcia ostatnich lat:

Wysokie miejsce w rankingu szkół podstawowych  opublikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna.

"Są takie placówki, które potrafią rozbudzić ciekawość uczniów i zachęcić do nauki."
Tak zaczyna się artykuł pt.: "Szkoły, w których warto zostać dłużej", zamieszczony w Dzienniku Gazecie Prawnej 4 lipca 2016r. Artykuł ten poświęcony jest problemowi nowoczesnej edukacji w szkołach oraz wynikom uzyskiwanym przez uczniów.

Niezwykle miłym dla naszej szkoły zaskoczeniem jest zamieszczony "Ranking najlepszych podstawówek", zawierający listę 160 najlepszych (według redaktorów DGP) szkół podstawowych w Polsce. Z każdego z szesnastu województw wytypowano po dziesięć szkół, które uzyskują najwyższe wyniki na sprawdzianie po szkole podstawowej. W województwie śląskim nasza placówka znalazła się na DZIEWIĄTYM miejscu. Dodać warto, że jesteśmy w tym zestawieniu jedyną szkołą podstawową nie tylko z Bielska-Białej, ale z całego Podbeskidzia. Tak wysoka pozycja w Rankingu potwierdza, że obrany przez naszą szkołę kierunek kształcenia i metody pracy pozwalają konkurować z najlepszymi szkołami w kraju.  


Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Katowicach zwalniają laureatów z obowiązku pisania egzaminu po szkole podstawowej. Do tej pory nasi uczniowie zdobywali tytuły laureatów w dziedzinie języka polskiego oraz matematyki, od roku 2017 - w związku z reformą oświaty - również z języka angielskiego.

Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe OLIMPUS to konkursy, w których nasi uczniowie zdobywają zaszczytne tytuły laureatów między innymi z języka angielskiego, języka niemieckiego, języka polskiego, przyrody, biologii i matematyki.

Certyfikaty Cambridge English Young Learners potwierdzają kwalifikacje językowe naszych najmłodszych uczniów z klas 2 - 5. Starsi uczniowie szkoły podstawowej z klas 6 – 8 przygotowują się do egzaminów FCE.

Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej “Jonasz” od lat cieszy się powodzeniem wśród naszych podopiecznych, którzy zdobywają zaszczytne tytuły laureatów i finalistów.

Informatyczny Puchar Beskidów to konkurs przeznaczony dla starszych uczniów, ale zakwalifikowali się do niego również uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej, którzy - obok reprezentantów naszego gimnazjum - okazali się bezkonkurencyjni w programowaniu.

Konkurs sterowania łazikiem marsjańskim ReMy organizowany przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO - drużyna reprezentująca naszą szkołę zdobyła drugie miejsce w Polsce!

Konkursy plastyczne organizowane w naszym mieście - między innymi: Postaw na zdrowy styl życia, Ilustracja do mojej ulubionej książki, Widok z mojego okna – nasi uczniowie zdobyli najwyższe lokaty i wyróżnienia. W międzynarodowy konkursie plastycznym Mieszkam w Beskidach otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii rysunek 10-12 lat i III miejsce w kategorii malarstwa na szkle 13-15 lat.

Konkursy recytatorskie organizowane przez rozmaite instytucje działające w naszym mieście - na przykład: W krainie poezji…, Proteus czy Festiwal Słowa - nasi uczniowie zdobyli najwyższe lokaty i wyróżnienia.

Konkursy teatralne – nasi uczniowie działający w kołach teatralnych: Dzieciaki za kurtyną w klasach 1 – 3 i Scenka w klasach 4 - 8 zdobywają cenne nagrody i wyróżnienia w przeglądach i konkursach takich jak Szkolne Igraszki Teatralne, Spotkania Teatralne “Bez maski”, Dziecięcy Festiwal Teatralny w Czerwionce-Leszczynach i innych.

Śląska Liga Narciarska - uczniowie reprezentujący naszą szkołę zdobywają nagrody indywidualne oraz zespołowe - w sezonie 2017/2018 reprezentacja szkoły podstawowej wywalczyła III miejsce.

O wszystkich naszych osiągnięciach informujemy na bieżąco w Aktualnościach na stronie internetowej szkoły.