13 lutego 2020 roku uczniowie Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. W. Kopalińskiego pierwszy raz w historii wzięli udział w zawodach piłki ręcznej w ramach Igrzysk Dzieci. Jechaliśmy z pewną dozą niepewności, ale pełni nadziei i dobrze przygotowani. Rozgrywki odbywały się w obiektach Szkoły Podstawowej nr 36. Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy po cztery zespoły. Nasza szkoła konkurowała z SP 1, SP 3 oraz SP 28. Zawody rozpoczęliśmy meczem ze Szkołą nr 3. Po bardzo dobrej grze, wielu stworzonych sytuacjach i prowadzeniu przez cały mecz, niestety w końcowej fazie straciliśmy bramkę i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W kolejnym meczu rywalem była SP 1, zdecydowanie najlepszy zespół całych rozgrywek, który po wygraniu wszystkich potyczek w grupie, również w półfinale , zdecydowanie górował nad kolejnym rywalem. Mimo siły przeciwników, nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony. Ostatni mecz, który decydował o wyjściu z grupy, rozgrywaliśmy z SP 28. Spotkanie bardzo wyrównane, z sytuacjami stworzonymi przez obie strony , rozstrzygnęło się w ostatniej minucie, podczas których rywale, oddając dwa skuteczne rzuty od poprzeczki, zwyciężyli 2:0.
Ekipa "Kopala" w ostatecznie zajęła trzecie miejsce w grupie. Jak na debiut jest to wynik bardzo przyzwoity, gra fajna, uczniowie zostali pochwaleni nawet przez trenerów innych drużyn. Liczymy na udział w przyszłym roku z jeszcze lepszym rezultatem.