16 grudnia 2019 roku uczniowie klas ósmych Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. W. Kopalińskiego wybrali się na wycieczkę koleją do Żywca, do jednego z zakładów firmy ALPLA. Firma ta jest globalnym dostawcą opakowań z tworzyw sztucznych (mi.in. preform i butelek PET, butelek do chemii domowej itp.). ALPLA posiada 178 zakładów produkcyjnych, praktycznie na każdym kontynencie. Na miejscu uczniowie zostali wprowadzeni w temat bardzo ciekawym pokazem multimedialnym, w którym przedstawiono, że tworzywa sztuczne są w dzisiejszych czasach niezbędne, a segregowane nie są niebezpieczne dla środowiska. Po prezentacji ósmoklasiści zostali oprowadzeni po hali produkcyjnej, na której mogli zaobserwować, jak z granulatu powstają butelki różnego rodzaju i formy. Na końcu każdy został obdarowany skromnym upominkiem. Wycieczka okazała się bardzo ciekawa, mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu.