Świat baśni to kraina, która przenosi nas w niezwykłe miejsca, a w nich wszystko jest możliwe. A co w sytuacji, jeśli zdumiewające opowieści dotyczą miejsc, które znamy? 16 maja 2019 r. klasa 4 b miała okazję do udziału w niecodziennym wydarzeniu. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zorganizowała spotkanie z lokalną pisarką – Anną Marek – Bieniasz – autorką książek „Przygody zbója Szczyrka” oraz „Dalsze przygody zbója Szczyrka”. Dzieci mogły posłuchać fragmentów baśni i lepiej poznać jej bohaterów. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, dzielili się również pomysłami, jak mogłyby potoczyć się kolejne przygody dzielnego rozbójnika. Pod koniec spotkania każda zainteresowana osoba mogła kupić książkę autorki i otrzymać jej autograf wraz z dedykacją. Pisarka chętnie rozmawiała z dziećmi, wymieniając wspólne uwagi – nie tylko na temat książek. To było ciekawie spędzony czas!