10 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy 0-3) wybrali się na wycieczkę do Inwałdu. Dzieci zwiedziły średniowieczną warownię, w której znajdowała się sala tortur. Przysporzyła ona dreszczyku emocji zarówno dzieciom, jak i opiekunom. Zwiedziliśmy też komnatę damy i dowiedzieliśmy się, jak żyło się w dawnych czasach. Podczas pokazu multimedialnego w zbrojowni mieliśmy okazję przenieść się w czasie do bitwy o zamek. W trakcie zwiedzania uczestniczyliśmy w warsztatach w osadzie średniowiecznej. Dzieci mogły spróbować swoich sił w szyciu pięknych tkanin, pleceniu powrozu z lnianej słomy, kuciu serca u kowala oraz w robieniu ceramicznego naczynia. Największe wrażenie zrobił na uczestnikach wycieczki śpiewający smok, który ział ogniem i tryskał wodą. Po zjedzeniu pysznego obiadu uczniowie mieli okazję wypróbować wiele atrakcji lunaparkowych. Na szczęście pogoda nam dopisała, dopiero w drodze powrotnej zaczęło padać. Dzieci wróciły z uśmiechami na twarzach, więc wycieczkę uważamy za udaną.