15 marca 2019r. po raz kolejny zorganizowaliśmy Dzień Języków Obcych. Tym razem klasa 4b, wraz z wychowawczynią, Panią Anną Łańko-Kowalską, przygotowała przedstawienie na temat Holandii. W trakcie występu dzieci zaprezentowały Paradę Kwiatów w stylu holenderskim oraz przedstawiły liczne ciekawostki na temat opisywanego kraju.

Uczniowie włożyli wiele serca w odgrywanie swoich ról, przygotowali również sporo akcesoriów takich jak wielkie okno z kartonu, postać ze słomy czy też kartonowy samochód, którym można było jeździć po scenie. Natomiast piękne tulipany i płatki kwiatów stworzyły prawdziwie wiosenną atmosferę.

Dwóch Czarnych Piotrów częstowało publiczność holenderskim serem, a pod koniec przedstawienia każdy mógł skosztować śniadania po holendersku czyli kanapki z masłem, posypanej słodkimi cukierkami. W bufecie holenderskim znalazły się również takie specjały jak: pierniczki, ciastka pomarańczowe z migdałami oraz Poffertjes, które można porównać do amerykańskich pancakes.

Zarówno dzieciom jak i rodzicom dziękujemy za ogromny wkład pracy, dzięki któremu mogliśmy przeżyć tę niezwykłą przygodę i lepiej poznać kraj, jakim jest Holandia.