8 lutego, w piątek tuż przed feriami, tradycji stało się zadość: uczniowie i nauczyciele Dwujęzycznych Szkół im.W.Kopalińskiego wraz z zagranicznymi gośćmi, którzy przebywali u nas przez ostatni tydzień, wybrali się na kulig do Wisły Czarne.

Urocze miejsce w sercu Beskidów przywitało nas odpowiednią ilością śniegu, a po jakimś czasie aura okazała się dla nas na tyle łaskawa, że wyszło słońce i nad głowami ujrzeliśmy błękit nieba. Każda z trzech grup, na które zostaliśmy podzieleni, mogła doświadczyć następujących atrakcji: wziąć udział w kuligu czyli przejechać się saniami zaprzężonymi w konie i posłuchać opowieści woźnicy, jednocześnie podziwiając piękne widoki; zjeść przesmaczną kiełbasę (upieczoną – oczywiście - na ognisku) z równie pysznym chlebem – a wszystko to w góralskiej kolibie, w której ugoszczono nas serdecznie. Wspaniałą atrakcją pobytu w Wiśle okazały się również gry i zabawy na śniegu, zorganizowane i prowadzone pod czujnym okiem naszych nieocenionych nauczycieli wychowania fizycznego.

Zmęczeni, trochę przemoczeni, ale na pewno bardzo zadowoleni, wróciliśmy do szkoły w godzinach popołudniowych. To było wspaniałe zakończenie półrocza i jednocześnie rozpoczęcie ferii zimowych.