Podobno nauka poprzez zabawę i doświadczenie najmocniej zostaje w pamięci. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas 7 i 8, którzy w poniedziałek, 14 stycznia, udali się na Trzeci Śląski Festiwal Nauki w Katowicach. Doświadczenia chemiczne i pokazy fizyczne zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak strefa medyczna, w której zapoznaliśmy się z budową sztucznej komory serca oraz ćwiczyliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową. Chłopców trudno było wyciągnąć ze strefy e-sportu, a dziewczęta z językowo-kulturowej. Całość wyjazdu zwieńczył zapierający dech w piersiach pokaz doświadczeń fizyczno - laserowych przeprowadzony przez studentów i profesorów z Uniwersytetu w Lund.

Wróciliśmy późno i byliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi o nowe znajomości, autografy i wiedzę.