W ostatnim dniu przed świąteczną przerwą  w naszej szkole można już było odczuć "ducha świąt", a to za sprawą odbywających się klasowych wigilijek. Wszyscy uczniowie przenieśli się na chwilkę do Betlejem oglądając przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu klas drugich i koła muzycznego. Wspólnie śpiewane kolędy i moc życzeń rozbrzmiewały w naszej szkole przez cały dzień.

„Przyleciało z nieba małe pacholątko, Przyleciało i znać dało, że będzie dzieciątko”.

W czwartek, 20 grudnia uczniowie klas: 2a, 2b oraz koła muzycznego szkoły podstawowej odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla osób starszych przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej. Barwne stroje, atrakcyjna scenografia oraz zaangażowanie młodych aktorów pozwoliły przenieść widzów w niezwykłą noc – noc Bożego Narodzenia. Dzieci opowiedziały przepiękną historię miłości Boga do człowieka. Starały się nieść przesłanie pełne radości, pokoju i nadziei. Wzruszeni pensjonariusze wspólnie z dziećmi kolędowali. Wysłuchali również mniej popularnych pastorałek, takich jak: Na zielonej łące czy Dudka.  Z pasterskim pozdrowieniem dzieci życzyły gospodarzom wesołych świąt!