Aktualności
Poranek 17 czerwca powitał nas ulewą i burzą z piorunami. Pomimo początkowego zwątpienia, nieustraszeni uczniowie nie poddali się, lecz spakowali najpotrzebniejsze rzeczy, aby wyruszyć na miejsce zbiórki.

Fala deszczu, zobaczywszy zdeterminowanych uczniów Kopala, uciekła w popłochu. Nadeszła zamówiona na ten dzień pogoda i zanim wszyscy zebraliśmy się w szkole, z nieba nieśmiało zaczęło świecić słońce. Wspólnie ruszyliśmy na przystanek autobusowy i zanim się obejrzeliśmy, dosiedliśmy dwóch dzielnych rumaków, zwanych autobusami MZK. Sapiąc i furkocząc dzielnie dowiozły nas na Błonia. Gdy spojrzeliśmy w stronę lasu wiedzieliśmy, że gdzieś tam, w oddali, czai się bestia o uroczej nazwie ,,Kozia Górka". Mając świadomość, że decyzja o jej ujarzmieniu dawno zapadła, a nasze rumaki zdążyły się oddalić, z zapałem rozpoczęliśmy wspinaczkę. Zamówione słońce wzięło sobie do serca umilanie nam wędrówki i zaczęło coraz mocniej przypominać o swoim istnieniu. Nie stanowiło to dla nas przeszkody - drzewa chroniły nas tarczą ze swoich liści, a plecaki wpierały życiodajną wodą, batonikami, ciastkami i żelkami, które dodawały energii. Spoceni pięliśmy się w górę wiedząc, że cel wędrówki jest coraz bliżej. Nasze wysiłki opłaciły się - widok schroniska ,,Stefanka" dodał wszystkim energii, a świadomość obecności placu zabaw, wymazała z pamięci wszelkie trudy i zmęczenie. Siła natarcia Kopalinek była tak wielka, że inni turyści uciekli w popłochu. Opanowaliśmy obiekt. Nastał czas odpoczynku oraz wspólnych zabaw. Ostatecznie - mając na uwadze nadchodzące wakacje - musieliśmy nacieszyć się swoim towarzystwem. Oczywiście nie obyło się bez uczty zwycięzców, w czasie której - w akompaniamencie trzasków ognia - spożyliśmy oscypki, kiełbaski i pianki.

Zadowoleni, z brzuchami pełnymi smakołyków, zeszliśmy z góry, która nie wydawała się już taka straszna. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani, ponownie skorzystaliśmy z mustangów MZK, które bezpiecznie dowiozły nas niemal pod samą szkołę. Ten dzień, pełen niespodzianek i przygód, stanowił przedsmak lata i atrakcji Zielonego Tygodnia.