4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Święto to zostało zainicjowane przez australijskiego strażaka J.J. Edmondsona w 1998 roku dla uczczenia pamięci jego pięciu tragicznie zmarłych kolegów. Jest to okazja
do wyrażenia szacunku dla niezwykle ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków- dla ich męstwa, bohaterstwa i odwagi. Symbolem strażaków stała się czerwono-niebieska wstęga. W Polsce 4 maja obchodzone jest także święto patrona strażaków – Św. Floriana.
Uczniowie klas najmłodszych na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej rozmawiali o blaskach i cieniach pracy strażaków. Dzieci poznały historię dzielnego Wojtka z lektury „Jak Wojtek został strażakiem”, a także miały okazję oglądać film edukacyjny oraz rozwiązywać quizy i zagadki związane z tematem. Owocem ich pracy są piękne plakaty promujące numery alarmowe.