Aktualności
Za nami kolejna odsłona corocznej uczty sztuki, wspólnoty i jedności- szkolnego koncertu charytatywnego “Kopal’s got Talent”, ideą którego jest bezinteresowne wsparcie potrzebujących, ale też stworzenie dla naszej niezwykle uzdolnionej młodzieży przestrzeni do zaprezentowania szerokiej publiczności rozlicznych talentów. A tegoroczna publiczność była wyjątkowa. Na widowni zasiedli bowiem nie tylko rodzice i krewni artystów oraz uczniowie i nauczyciele kilku bielskich placówek. Byli z nami także uczniowie z Murcji (Hiszpania) i Steenwijk (Holandia) przebywający u nas w ramach wymiany międzynarodowej . Swoją obecnością zaszczycili nas również: Pan Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska- Białej, Pani Elżbieta Sobieska- zastępca dyrektora bielskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach, Pan Jerzy Pieszka- dyrektor Bielskiego Centrum Kultury. Pani Anna Olszowska- dyrektor Zespołu Placówek dla Dzieci i Młodzieży “PARASOL” oraz wielu innych znamienitych Gości.

Koncert rozpoczął się od pozdrowień i ciepłych słów dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć w nim udziału “na żywo”- dla Janka Bobrowskiego, który przebywał w szpitalu oraz dla grupy drugoklasistów goszczących w zimnej Norwegii. Wszystkim zebranym udanej zabawy życzył Prezydent Jarosław Klimaszewski, zaznaczając w swym przemówieniu, że talent to nie tylko dar, ale i odpowiedzialność, a to, co człowiek robi dla innych, świadczy o nim właśnie. Włodarz Bielska- Białej zwrócił się także do gości z zagranicy, zapraszając ich do naszego miasta ponownie.

A potem królowali już tylko artyści wprowadzani przez doskonałych konferansjerów- Agatę Klepacką i Weronikę Łobodę (III LO) oraz Maćka Bobrowskiego i Maćka Skorupkę (I LO). Na scenie pojawili się instrumentaliści- Janek Bieniek i Piotr Woźniak (perkusja) oraz Dominika Szewczyk (pianino), zespoły- 5 PM (Marcin Mirocha, Emilia Mrowiec, Maria Kajdas, Gabriela Pastor, Dawid Jakubiec) oraz Deus ex machina ( Iga Dobrucka, Alex i Max Ledowie, Mateusz Bryś, Oliver Stefanów)- grupa szkolna, która powstała na potrzeby koncertu, ale na pewno nie zakończy na nim swej działalności. Nie zawiedli świetni jak zawsze wokaliści: Weronika Maga (piosenka francuska), Nikola Gach, Zosia Kania, Martyna Kruczalak, Wiktoria Wikło, Nikola Dziekanowska, Mateusz Domagała, Maja Szatan, Iga Dobrucka, Gosia Patrzykowska, Gosia Chrobak (która jednocześnie zadbała o scenografię koncertu oraz wszystkie jego “graficzno-plastyczne” elementy) oraz Janek Wątroba z akompaniującym mu Pawłem Stępieniem. Specjalne programy artystyczne przygotowały Bianka Łomnicka oraz Zuzia Poloczek razem z Radkiem Kminikowskim. I wreszcie nasi tancerze- Hania Jędrys (jazz), Mikołaj Pryszcz (moonwalk) oraz grupa w składzie Bianka Łomnicka, Nadia Purzycka, Kamila Białowąs, Nina Tyrko, Justyna Capłap, Martyna Brzozowska, Magda Dawid, Kasia Zamarlik, Kuba Kołoczek, Igor Pietrasz.

Gdy czyni się dobro, nie liczy się, z której szkoły się jest. W jedności siła i można zrobić więcej. Udowodnili to nasi artyści spoza “ Kopala” - Nikodem Ścieszka (LO KEN), Julka Maszczyk- Andura (LO im. Reja) oraz zespoły ze Szkoły Tańca Cubana- Klika i Ketch di Flow.

Wszystkim Wam bardzo serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy, podzielenie się talentem oraz niezwykłą atmosferę, jaką stworzyliście na scenie i na backstage’u- atmosferę wsparcia, radości, wzajemnej pomocy. DZIĘKUJEMY!

Koncert jak zwykle miał charakter interdyscyplinarny- w holu sali widowiskowej można było obejrzeć rysunki, szkice i zdjęcia oraz modele pojazdów wojskowych autorstwa: Weroniki Łobody, Bianki Łomnickiej, Karoliny Adamczyk (która jednocześnie pięknie utrwaliła koncert na zdjęciach), Marysi Targosz, Oskara Szumińskiego oraz Kuby Zamarlika.

Bardzo nas cieszy tak liczny udział uczniów szkoły podstawowej i bardzo wysoki poziom ich występów. Kochani, byliście wspaniali.

Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca także podczas samego eventu. Stanowiące bilet wstępu dary przeznaczone zostały na rzecz podopiecznych zespołu placówek “PARASOL”, którego dyrektor Pani Anna Olszowska podziękowała wszystkim zebranym za wrażenia artystyczne i wymierną pomoc. Pani Dyrektor Szkół Kopalińskiego, Magdalena Klimczak zwróciła się do publiczności, zespołu artystów, obsługi technicznej, podkreślając niezwykłą atmosferę jedności i serdeczności oraz swą wdzięczność za pracę i chęć dzielenia się umiejętnościami. Grupowe wykonanie “Cruisin’ for Bruisin”” zamknęło tegoroczną edycję “Kopal;s got Talent”.

Nie sposób w pełni opisać tego, co 4 lutego działo się w BCK. Poziom wykonań, ich różnorodność, zabawy dla publiczności, itd. sprawiły, że każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Nie sposób także wyrazić wdzięczności wszystkim w organizację imprezy zaangażowanym. Dedykujemy Wam więc słowa Flory Edward:

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas.

I tego wszystkim życzymy. Do zobaczenia za rok!