Dnia 6 lutego 2020r. w Galerii Sfera Fundacja Arka wraz z uczniami klasy 3a happeningiem zainaugurowała V edycję akcji „Pluszaki ratują zwierzaki”. Akcja polega
na oddawaniu używanych zabawek, które następnie są sprzedawane na specjalnie zorganizowanym kiermaszu.
Według prezesa Arki, Wojciecha Owczarza, akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” to doskonały pomysł na to, jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Osoby oddające pluszaki zyskują bowiem satysfakcję, nowi nabywcy tańszą zabawkę a wspierane organizacje, działające na rzecz zwierząt, konkretne wsparcie finansowe. W tym roku Arka wesprze Fundację Mysikrólik, która ratuje dzikie zwierzęta i prowadzi dla nich w Bielsku-Białej ośrodek rehabilitacji.
Uczniowie klasy 3a w znaczący sposób zasilili zasoby fundacji, przynosząc ze sobą pełen wór zabawek. Dzieci wraz z organizatorami happeningu serdecznie zapraszają na kiermasz, który odbędzie się 22 lutego 2020r. w Galerii Sfera.