27 stycznia 2020 roku uczniowie trzech najstarszych klas Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. W. Kopalińskiego wybrali się na 4 Śląski Festiwal Nauki w Katowicach, który odbywał się na terenach Hali Sportowo - Widowiskowej Spodek oraz Centrum Nauki. Impreza była bardzo dobrze zaplanowana, z ogromną ilością atrakcji, więc każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie. Były pokazy chemiczne, medyczne, samochodów elektrycznych, przedstawiciele górnictwa, gazownictwa, energetyki i kolei. Można było wysłuchać konferencji dotyczących różnych dziedzin, obejrzeć, jak zmieniało się uzbrojenie od średniowiecza do II wojny światowej, a także posłuchać muzyki wykonywanej na bębnach pochodzących z różnych zakątków świata. Nadmiar energii uczniowie mogli wyładować w sali sportów i zabaw, a także e-sportów oraz dzięki wykorzystaniu gier w wirtualnej rzeczywistości. Odpocząć można było w strefie relaksu, gdzie dostępne były napoje oraz jedzenie. Uczniowie opuszczali festiwal bardzo zadowoleni i zapewniali , że za rok na pewno tu wrócą.